wytwórnia sukcesu

więcej niż pracownia kreatywna

Coaching, Zarządzanie projektami, Design Thinking

04

działanie

warto czasem spróbować czegoś nowego. Po prostu. Bez wielkich planów i jeszcze większych postanowień. Całkiem zwyczajnie i tylko dla siebie - zrobić coś, o czym marzyło się od dawna.

Można nic nie robić.

Pytanie, czy nie szkoda na to energii...

Life coaching

Czym jest coaching?
Metodą pracy - procesem, w trakcie którego klient pracuje nad osiągnięciem wyznaczonego przez siebie celu.

Jak przebiegają sesje?
Spotkanie jest rozmową. Coach uważnie słucha i zadaje pytania - to one są najważniejsze. Klient odpowidając sobie na pytania szuka rozwiązania, aby osiągnąć zamierzony cel. Coach nie doradza. To klient zna rozwiązanie - coach pomaga mu go znaleźć.

Zakres pracy
Coach nie pracuje na emocjach - tym zajmuje się psycholog.

Tajemnica zawodowa
Kwestie poruszane na sesji pozostają tylko między nami. Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa.
Jaki jest koszt sesji?
85 zł/60 minut.

Jak umówić się na sesję?
Wystarczy wysłać maila  lub zadzwonić.

Gdzie odbywają się sesje?
W niezwykłym miejscu - mini galerii Sztuka na Winklu ul. Zwierzyniecka 41 (Jeżyce), Poznań.

biznes coaching

Czym jest biznes coaching?
Tym samym procesem jak w life coachingu z tą jednak różnicą, że cele wyznacza osoba trzeba - pracodawca (tzw. sponsor), który wysyła pracownika by wspólnie z coachem przepracowali wyznaczone cele.

Jak przebiegają sesje?
Spotkanie jest rozmową. Coach uważnie słucha i zadaje pytania - to one są najważniejsze. Klient odpowidając sobie na pytania szuka rozwiązania, aby osiągnąć zamierzony cel. Coach nie doradza. To klient zna rozwiązanie - coach pomaga mu go odnaleźć.

Zakres prac
Ten rodzaj coachingu zazwyczaj dotyczy sfery zawodowej i coaching może być elementem ścieżki kariery zawodowej.

Tajemnica zawodowa
Obowiązuje mnie tajemnica zawodowa, przy czym pracodawca otrzymuje ode mnie sprawozdania z każdej z sesji w zakresie, na jaki się umówimy.

Jaki jest koszt?
Aby podać orientacyjny koszt musiałabym znać miejsce i liczbę spotkań.


Gdzie odbywają się sesje?
U klienta lub w miejscu wskazanym przez klienta.

Po prostu,
czasem nie zawadzi zapytać.

prowadzenie projektów

project manager to osoba, która odpowiada za proces realizacji zadania - od pomysłu po gotowy produkt.

Aby skutcznie zarządzać terminami, czyli także zespołem osób zatrudnionych do konkretnego zadania, korztysta się z różnych metodologii, zadaniem których jest usprawnienie całego procesu wytwarzania oraz podział ról i odpowiedzialności w zespole.

Dlaczego warto korzystać z usług z zarządzania projektami? Bo to się zwyczajnie opłaca - raz, że ma się więcej czasu na inne rzeczy, a dwa, że korzysta się z doświadczenia osoby, która w tym się specjalizuje.

doradztwo

Prowadzenie projektów to także (albo przede wszystkim) zarządzanie finansami. Czasem budżet jest przydzielony od samego początku na poszczególne etapy, a czasem trzeba go sensownie zaplanować znając tylko jego wielkość.

Nim zacznie się prowadzić własny biznes - należy mieć dobry plan, który uporządkuje działania, ale także będzie zabezpieczać przed nadmiernym ryzykiem.

Z tej racji, że także zajmuję się kwestiami marketingowymi to do biznes planu dołożyć możemy jeszcze dość konkretne koszty związane z promocją własnej firmy.

Nim zaczniesz wdrażać zmianę sprawdź,
czy na pewno o taką zmianę chodzi.

metoda design thinking

Masz pomysł, a nie wiesz od czego zacząć? Masz wątpliwości, czy to dobry pomysł? Chcesz wprowadzić w swojej firmie zmiany, ale zależy ci na weryfikacji założeń? Chcesz wiedzieć, jak mogą zachować się potencjalni Twoim klienci? Chcesz przyjrzeć się potrzebom Twoich klientów?

 

Podobnych pytań może być dużo więcej. To dobrze. Oznacza to, że zależy Państwu na rozważnych pierwszych krokach nim w pełni zrealizujecie swój pomysł. W takiej sytuacji naprawdę warto sięgnąć po taką metodę jak Design Thinking.

 

Czym jest Design Thinking? Chyba najprościej można by o nim powiedzieć, że jest to zestaw narzędzi zamkniętych w cyklu pracy warsztatowej. Ów cykl składa się z pięciu elementu, które można (a czasem nawet należy) powtarzać do momentu uzyskania spójnego prototypu usługi/pomysłu/produktu (np.: rozbudowa ofery, usprawnienie usługi, ulepszenie produktu)

 

Metoda Design Thinkingu jest uniwersalna i może być pierwszym krokiem do skutecznego wdrażania nowych rozwiązań.

 

dt1

Natalia Karwacka posiada certyfikaty z zarządzania projektami:

certfikaty

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU |   email: biuro@wytworniasukcesu.pl   telefon: +48 883 32 25 73

© 2016 Wytwórnia Sukcesu